Polstrin slaví kulatiny svého zakladatele | POLSTRIN DESIGN

Polstrin slaví kulatiny svého zakladatele

Tradice, vědomí souvislostí, patriotismus. Pojmy, které jsou v Polstrinu stále živé. Důkazem je i osud jeho zakladatele, pana Karla Pacáka. Nikde jinde totiž nezískáte k novému nábytku i životní příběh muže, který u jeho výroby stojí od úplného počátku až dodnes.

Pan Karel Pacák oslavil v těchto dnech 80. výročí svého narození. K tomuto úctyhodnému věku došel v plném fyzickém i duševním zdraví, stále „jednou nohou“ v práci. Na oslavě mu vše dobré popřála nejenom rodina, ale i přátelé nebo bývalí spolupracovníci.

 

„Životní dráha mého dědečka je pro mne důkazem, že pokud člověk ví, co chce, dokáže změnit svůj osud,“ říká vnuk Ondřej, který se dnes ve firmě stará o ekonomickou stránku firmy. „Přeji mu hodně sil, aby s námi mohl ještě dlouho pracovat a podílet se na tom, co ho vždy bavilo ze všeho nejvíc – na vývoji krásného nábytku.“  

 

Polstrin sídlí dodnes v budově, kam v roce 1958 přišel Karel Pacák, tehdy čerstvě vyučený v kožedělné branži, žádat o práci. Jako syn podnikatele nemohl v tehdejší nesvobodné době studovat, vzal tedy první místo, kde o něj měli zájem. Začínal zcela od píky, ve skladě, a po večerech si dodělával školu.

 

V průběhu dalších let pracoval i na mnoha jiných pozicích, a když přišel revoluční rok 1989, měl již hrubou představu o tom, jak dál. Přesvědčil svého syna Karla a družstvo čalouníků i s budovou koupili. Vnitřní kancelářské prostory přebudovali pro potřeby čalouněné výroby a tak je tomu dodnes.

 

Pan Karel Pacák je žijící pamětník celé historie poválečného nábytkářství v Hradci Králové. I jeho syn a oba vnuci pokračují v tomto oboru. První z nich se stará o finanční kondici firmy, druhý je interiérovým designérem, který v rámci Polstrinu vyvíjí své vlastní návrhy. Jsou tak nadějí nejen pro budoucnost firmy Polstrin, ale i pro udržení dobrého jména českých čalouníků v Evropě.  

Více o historii firmy Polstrin najdete ZDE.