Křesílko Hey v Drážďanech | POLSTRIN DESIGN

Křesílko Hey v Drážďanech

Křesílko Hey vzniklo v loňském roce jako výsledek tradiční spolupráce firmy Polstrin a studentů vysokých odborných škol. Konkrétně jde o dílo Veroniky Pechmanové z ateliéru Jana Fišera z fakulty Umění a designu v Ústí nad Labem. Po úspěšném představení na pražském Designbloku 2015 se křeslo na začátku ledna přesunulo na výstavu studentských designových inovací z Česka a Německa Staged Designshow/Award 2016, která se koná již 3. rokem v Drážďanech. Zde bylo porotou nominováno mezi 40 nejlepších exponátů. 

Originální kovová konstrukce křesla působí lehce a vzdušně, stejně jako jeho krátké a výstižné jméno Hey. Pozornost poroty upoutalo i čalounění, které je složeno ze čtyř dílů a je vybaveno viditelnými zářezy. Ty slouží k aretaci matrace a zabraňují jejímu posunu na subtilní konstrukci. Křeslo Hey nabízí i rozkládací funkci, která je milým bonusem.

hey_1

Křesílko Hey mělo svou veřejnou premiéru na loňském Designbloku v Praze, letos bylo pozváno na přehlídku vybraných studentských prací v oblasti designových inovací. Výstava Staged Designshow představuje každoročně vybrané práce studentů českých a německých vysokých škol z oboru designu, architektury a umění. Důrazem na kvalitu zpracování a zároveň inovaci v designu porovnává výsledky prací vybraných škol a pomáhá novým nápadům ke komerční realizaci. Samotnou výstavu doprovází speciální workshopy z oblasti marketingu.  

Firma Polstrin se vedle své standardní produkce specializuje na zakázkovou výrobu čalouněného nábytku již mnoho let. Využívá silného zázemí tradiční značky, která v Hradci Králové vyrábí již od šedesátých let minulého století. Její řemeslníci patří mezi špičku svého oboru, používají pouze kvalitní materiály a osvědčené postupy, včetně stále velkého podílu ruční práce. Jsou zvyklí vyrábět atypické kusy nábytku a vycházet vstříc téměř všem požadavkům ze strany zadavatele nebo architekta. 

Právě tyto možnosti využívají studenti českých vysokých škol, když hledají prvního výrobce pro své návrhy. V minulém roce se Polstrin zapojil do vývoje nejen křesla Hey, ale i variabilní sedací sestavy od Davida Pacáka se jménem Variooo. Obě novinky najdete na stránkách firmy Polstrin a v jeho značkové prodejně v Hradci Králové.

Máte dotaz? Využijte níže uvedený online formulář.