Jak se staví sen s Polstrinem | POLSTRIN DESIGN

Jak se staví sen s Polstrinem

Naše firma se po roce opět zapojila do mediálně známých rekonstrukcí bytů na přání, které můžeme pravidelně sledovat v pořadu Televize Prima Jak se staví sen. Populární moderátorka Laďka Něrgešová a tým architektů a designérů umí během pár dnů změnit mnohaleté interiéry k nepoznání a vytvořit tak pro vybrané soutěžící moderní a čisté rodinné prostředí.  

 

První díl letošního roku řešil ožehavý problém bydlení mnohočetné, vícegenerační rodiny ve standardizovaném bytu panelového domu v Rakovníku. Hlavním problémem byla absence ložnic, díky čemuž musí všichni členové domácnosti každý večer rozkládat sedací soupravy ve svých pokojích na postele.   

Hned v úvodu pořadu je také ukázán nečastější nešvar těchto rozkládacích sedacích souprav. Je jím často velmi nekvalitní vnitřní kování, které způsobuje nestabilitu a hlavně nepohodlí celého modelu. Ložná plocha takového modelu je nerovná, často se musí provizorně podkládat, při každém pohybu spícího těla skřípe a celkově ničí pokojný spánek svých uživatelů.

Architekti František Kobližka a Kamila Douděrová proto zvolili pro tuto rodinu Pergamon, tradiční výrobek naší firmy. Tvarově jednoduchý model se hodí do každého interiéru. Je vybaven kvalitním kováním a rozkládacím mechanismem, určeným pro každodenní spaní.  Ložnou plochu tvoří pružinová nebo pěnová matrace, dle osobního výběru. Také jako pohovka je Pergamon opravdu pohodlný. Má široké sedáky a vyšší opěrky zad, díky kterým je usedání a vstávání ze sedací soupravy velmi příjemné a fyzicky nenáročné. 

Architekti pořadu zvolili rohovou sestavu této sedací soupravy, vedle rozkládacího mechanismu se do této sestavy totiž vejde i úložný prostor pro úschovu lůžkovin. Pergamon tak okolo sebe nepotřebuje žádný přídavný nábytek, jako jsou komody pro peřiny a deky, a rozšiřuje volný prostor celého interiéru. Je proto vhodná do menších bytů panelákového typu, do rekreačních chalup nebo hotelových pokojů.