Desatero správného užívání a údržba | POLSTRIN DESIGN

Desatero správného užívání a údržba

 

Aby vám čalouněný nábytek vydržel co nejdéle, doporučujeme dodržet zásady správného užívání a údržby. 

 

 

1. Čalouněný nábytek je určen pro běžné užívání (ne pro skákání, sezení na područce apod.)

2. Čalouněný nábytek se užíváním mění, proto by se měl užívat tak, aby docházelo ke stejnoměrnému užívání všech jeho částí.

3. Čalouněný nábytek neumisťujte do těsné blízkosti tepelných zdrojů. Vyvarujte se působení přímého slunečního záření.

4. Přítomnost domácího zvířete – čalouněný nábytek není určen pro pobyt zvířat. Pokud nemůžete zabránit kontaktu čalouněných výrobků se zvířaty, chraňte potahovou textilii vhodným způsobem (např. překrytím ochranným povlakem).

5. Čalouněný nábytek vybírejte osobně, do vybírání potahového materiálu zapojujeme všechny smysly, je to velmi pocitová záležitost a není vhodné vybírat čalouněný nábytek například prostřednictvím internetu.

6. Barvy – výslednou barvu ovlivňují šarže, světlo nebo struktura materiálu. Vybraný odstín může v prodejně vypadat jinak než u vás doma právě díky intenzitě a zabarvení světla.

7. Pozor na světlé potahové materiály, na kterých je znečištění vidět výrazněji více než na tmavších. Potahové materiály v bílé barvě mají náročnější údržbu i přesto, že jsou ošetřeny úpravou pro snadnější údržbu VISION.

8. Barevnost lze neutrální sedací soupravě dodat dekoračními polštářky, kobercem a jinými doplňky, které lze snadno vyměnit.

9. U textilií s vyšším vlasem se může v průběhu času a zatěžování měnit lesk, toto je způsobeno ulehnutím vlasu a nijak to neovlivňuje užitnou hodnotu. 

10. Čalouněný nábytek vyžaduje pravidelnou péči a to včetně materiálů, které jsou ošetřeny technologií pro snadnou údržbu VISION

 

Obecná péče a údržba potahových materiálů

Pravidelná údržba čalouněných výrobků spočívá v odstraňování povrchového prachu a drobných nečistot výhradně vysavačem o nízkém nebo středním výkonu, opatřeným nástavcem na čalouněné materiály. Zabráníte tak vzniku tzv. prachových map, které se mohou objevit při namočení nebo navlhčení čalouněného nábytku při čištění skrvn. 

Pokud na textilním potahu sedací soupravy vznikne místní znečištění (skvrna), bezodkladně skvrnu odstraňte. Tekutiny nejprve odsajte přikládáním čistých bílých hadříků nebo papírových utěrek. K odstranění zaschlých skvrn použijte tupý plochý předmět např. kraj ocelové lžičky. Nedojde-li k odstranění zaschlé nečistoty, místo mírně navlhčete a postup opakujte. Většinu ulpívajících nečistot lze odstranit pomocí jemné savé houby, nebo bílé čisté bavlněné tkaniny s použitím vlažného roztoku neutrálního mýdla. Nečistotu stírejte jemným tlakem krouživými pohyby, tahy směřujícími od okraje ke středu skvrny, abyste zabránili jejímu zvětšování. 

Textilii dočišťujte vodou tak, aby po zaschnutí nevznikly viditelné okraje čištění. Zbylou tekutinu odsajte přikládáním čistých bílých hadříků nebo papírových utěrek a po úplném zaschnutí jemně překartáčujte potahovou látku jemným kartáčem ve směru vlasu. Dbejte na to, aby vlhké čištění probíhalo na povrchu a nedošlo k promáčení textilie. Nakonec celou plochu vysajte vysavačem. 

V případě silnějšího znečištění použijte čistící prostředek „Polstrin Speciál“  nebo suchou pěnu na čalounění a koberce. 

Jednou ročně doporučujeme nechat vyčistit celé čalounění odbornou firmou s použitím neutrálního detergentu. Četnost však vždy záleží na vašem způsobu používání výrobku.

 

 Na fotografii látka z kolekce VISION Lyra 

Některé látky mají povrchovou impregnaci, díky které se z rozlité tekutiny stanou drobné kapičky, ty se při rychlém zásahu nestihnout vsáknout do textilie, což velmi usnadňuje samotnou údržbu potahových materiálů. Tato impregnace se během užívání z nábytku ztrácí.

Na fotografii látka z kolekce VISION Dorado

Máte dotaz? Využijte níže uvedený online formulář.

Desatero správného užívání a údržba